JARMARKI ŚWIĄTECZNE

 

CZECHY / PRAGA

 

 

 

Doskonałe grzane wino, pachnący kołacz, gorący miód pitny czy soczystą szynkę można przed świętami zdobyć w wielu miejscach w całej Pradze. Na przykład na Placu Wacława u podnóża Muzeum Narodowego, na największym średniowiecznym placu w Europie – Placu Karola lub w pobliżu secesyjnej perły, którą jest Miejski Dom Reprezentacyjny na Placu Republiki.

 

Cena od 829 zł 

 

 

  

  

 

 

AUSTRIA  / WIEDEŃ   

 

Od połowy listopada do Bożego Narodzenia najpiękniejsze wiedeńskie place przemienią się ponownie w czarujące jarmarki bożonarodzeniowe. W powietrzu unosi się zapach świątecznych wypieków, gorącego ponczu i prażonych migdałów. Stare miasto i ulice handlowe są udekorowane świątecznymi lampkami, które nadają miastu świąteczny nastrój.

 

 Cena o9d : 1090 zł

 

 

 

 

 

 

 

WĘGRY / BUDAPESZT 

 

 

 

 

W okresie przedświątecznym Budapeszt nabiera szczególnych barw, udekorowane są nie tylko ulice, ale też najsłynniejsze zabytki. Urokliwa metropolia zaprasza turystów do odkrywania swoich tajemnic, kusząc bogatą ofertą kulturalną, licznymi stoiskami z pamiątkami i gastronomią oraz zabytkami światowej klasy. Podczas naszej wycieczki będziemy mogli przekonać się o niezwykłości i charakterze tego wspaniałego miasta w przedświątecznej atmosferze.

 

 Cena od : 249 zł

 

 

 

NIEMCY / DREZNO

 

Świąteczny nastrój, dużo zachwycających chwil, a jeszcze więcej adwentowego blasku. Zgodnie z tradycją i uroczyście w samym środku pięknego miasta. Przytulnie i rodzinnie w jego okolicach. Adwent w Dreźnie i Krainie Łaby to prezent dla wszystkich – wspaniale opakowany i pełen niesamowitych niespodzianek. W samym tylko Dreźnie dziesięć jarmarków przyda miastu niesamowitej atmosfery, a do tego gości witać będzie wiele innych, nie mniej uroczych, w całym regionie.

 

 Cena od : 641 zł

 

 

 

 

 

 

CZECHY / OŁOMIENIEC

Różnych rodzajów ponczu, grzanego wina i innych gorących napojów spróbować możesz na każdym jarmarku bożonarodzeniowym, jednak nigdzie nie znajdziesz tylu typów napojów, jak właśnie w Ołomuńcu, gdzie poncz i wino norymberskie stały się nowym świątecznym fenomenem, czy wręcz lokalną legendą.  Jarmarkowi towarzyszą oczywiście wydarzenia kulturalne. Występują tu popularne zespoły grające muzykę różnych gatunków, odbywają się spektakle dla dzieci i dorosłych, prezentowane są zwyczaje adwentowe i starodawne atrakcje, nie brak również drewnianej szopki i otwartego lodowiska.

 Cena od : 191 zł